Patroni Slunce
Petr Macháček
Úterý, 04 Červen 2019 07:44

Po absolutoriu Pražské konzervatoře hostuje na mnoha pražských scénách, především v divadlech Hybernia, Semaforu, Kalichu a Bez zábradlí. Pod režijním vedením Miloše a Petra Formanových vytvořil v Národním divadle roli Listonoše v jazzové buffoopeře Dobře placená procházka. Kromě divadla se také rád věnuje práci před kamerou. Vidět jste ho mohli v českých filmech či seriálech. Spolupracuje s Pardubickou komorní filharmonií, Českým národním symfonickým orchestrem, Smíchovskou komorní filharmonií, Jakub Šafr Triem, Swing Triem Avalon a klavíristou Jakubem Přibylem. Jako host vystupuje s pop-rockovým orchestrem Regioband Stanislava Horáka.
Pravidelně spolupracuje s Nadačním fondem Slunce pro všechny jehož je členem čestného předsednictva.

 
Mahulena Bočanová
Pondělí, 11 Listopad 2013 14:46

Iniciovala vytvoření unikátního kalendáře osobností s dětmi ze školy Slunce pro rok 2013, který nafotil Jakub Ludvík. Pravidelně se účastní našich akcí, některé z nich moderuje.

Vystudovala Pražskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický. Je členkou hereckého souboru Činoherního klubu v Praze, pravidelně vystupuje také v soukromém divadelním souboru Háta. Do povědomí českých televizních diváků se v poslední době zapsala svým účinkováním v pořadu České televize StarDance ...když hvězdy tančí (jako účinkující v roce 2006 a jako porotkyně v roce 2007). Od ledna 2008 je hlasem zvukové grafiky Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu.

 
Kateřina Brožová
Úterý, 12 Listopad 2013 07:22

Patronkou nadačního fondu se stala 14. června 2011 při slavnostním otevření přístavby objektu chráněného bydlení nad Kavárnou Slunce. Slunce podporuje na nadačních akcích. Zazpívala si i s naším klientem Vladimírem Albrechtem, Slunce přizvala i do svého pořadu Exluziv! naTV Barrandov.

Kateřina Brožová se narodila 9. 2. 1968 v Praze v umělecké rodině. Po gymnáziu vystudovala herectví na pražské divadelní fakultě Akademie múzických umění. Již v době studií začala hrát v Divadle na Vinohradech, kam byla poté přijata do stálého angažmá. Působila zde celkem devět sezón a pak se rozhodla odejít na „volnou nohu“ a věnovat se kromě herectví také zpěvu. Hostovala a hostuje v několika divadlech: Hudební divadlo Karlín, Divadlo Bez zábradlí, Kalich, Goja music hall, Palace, Hybernia, Broadway. Natočila mnoho TV inscenací, filmů, seriálů i dalších pořadů, věnuje se dabingu a zpěvu. Natočila čtyři sólová alba, hostovala na CD jiných interpretů, spolupracuje s orchestry a hudebními tělesy.

 
Eva Vašková Čejková
Pondělí, 11 Listopad 2013 15:00

Propojila svůj projekt Manuál úspěšné ženy s pomocí a podporou Nadačního fondu Slunce pro všechny. Snaží se pro nadační fond získávat finanční prostředky a zapojovat Slunce do svých aktivit.

Eva Čejková se narodila v roce 1982 v Chrudimi, kde vystudovala Obchodní akademii. První profesní zkušenosti získávala již během studií, postupně si vyzkoušela práci redaktorky, moderátorky, produkční v tisku, televizi i fashion firmách.  Po maturitě působila jako scenáristka na TV Nova a Prima TV. Ke svým aktivitám v médiích přidala také pořádání odborných a vzdělávacích akcí a pro další zkušenosti vycestovala i do zahraničí. V roce 2008 absolvovala na Fakultě sociálních věd UK obor Mediální studia. V roce 2005 založila společnost ConPro, s.r.o., V roce 2010 Eva předává jednatelství společnosti svému muži a zakládá společnost Ženy, s.r.o., v rámci níž probíhá její autorský projekt Manuál úspěšné ženy („MUŽ“). Eva Vašková Čejková je spoluzakladatelkou prestižního Klubu finančních ředitelů, jednou ze zakládajících členek občanského sdružení „Friends of the NATIONAL MUSEUM of WOMEN in the ARTS“, viceprezidentkou Asociace Profesionálů v Administrativě a je členkou správní rady Centra služeb Slunce všem.

 

 
Radka Fišarová
Pondělí, 11 Listopad 2013 14:52

Se Sluncem se seznámila ještě jako studentka, kdy zpívala se skupinou Auris. Dlouholetá patronka Nadačního fondu Slunce pro všechny, zaměřila se na podporu chráněného bydlení, vystupuje pravidelně na našich akcích a Slunce podporuje i návštěvami našich zařízení Také zve uživatele služeb Slunce na své koncerty. Darovala nadačnímu fondu část výtěžku ze svého CD Pod pařížským nebem (písně Edith Piaf).

Začínala zpívat v pěti letech ve sboru Bambini di Praga. Vystudovala pražskou Konzervatoř J.Ježka, obor zpěv a muzikál. Ve dvaceti letech byla obsazena do titulní role Webberova muzikálu Evita a stala se tak světově nejmladší představitelkou této role. Zpívala v muzikálu Hair/Vlasy, v Bernsteinově Mši a v řadě českých muzikálů. Účinkovala též v Nár. Divadle v Praze v tanečním představení Lucrezia Borgia či v opeře Montezuma. Působí v pražských muzikálových divadlech Broadway, Hybernia nebo Kalich. Její stěžejní rolí je již deset let titulní role muzikálu Edith Piaf, který se uvádí v mnoha českých městech. Francouzský šanson je také náplní její koncertní činnosti v programu s názvem Malá pocta velké Edith za doprovodu jazz-tria a akordeonu nebo v symfonické verzi s názvem Paris, Paris.

 

 
Hana Heřmánková
Pondělí, 11 Listopad 2013 14:49

Se Sluncem spolupracuje již od začátku. Zvláště podporuje projekt Slunce svítí všem, do kterého zapojila i herce a zpěváky Divadla Bez zábradlí, kteří vystupují v dětské revue Páté před deváté. Zve handicapované děti a dospělé, ale i seniory, na divadelní představení, kterého se účastní i zdraví vrstevníci. Děti ze školy Slunce každoročně staví v Divadle Bez zábradlí vlastnoručně vyrobený betlém. V roce 2013 Hana Heřmánková zaštiťuje projekt veřejné sbírky Nadačního fondu Slunce pro všechny „prodej sluníček – vánočních ozdob“, z jehož výtěžku bude podpořen projekt nové střechy školy v Unhošti.

Hana Heřmánková je česká moderátorka, bývalá TV hlasatelka a divadelní manažerka Divadla Bez zábradlí. Spolu s manželem, hercem Karlem Heřmánkem, mají tři syny. Spolu se starají o chod Divadla Bez zábradlí. Kromě povinností manažerky divadla a matky tří dětí se věnovala i televiznímu pořadu pro ženy Sama doma, kde se střídala s ostatními TV moderátorkami. Je čestnou členkou správní rady nadačního fondu Slunce, který pomáhá mentálně postiženým dětem a dospělým.

 
Tamara Kotvalová
Pondělí, 11 Listopad 2013 14:58

Pravidelně finančně přispívá na aktivity Nadačního fondu Slunce pro všechny. Dle svých možností se účastní i akcí nadačního fondu.

Narodila se do rodiny diplomata a vysokoškolské učitelky slovenského původu. Dětství prožila v různých evropských zemích. V Praze byla zaměstnána u německé obchodní společnosti jako obchodní asistentka, později se vypracovala do pozice manažera pro Čechy a Moravu. V roce 1996 založila se svým tehdejším manželem společnost Carollinum s.r.o., která získala výhradní zastoupení značky Montblanc pro Českou republiku. O dva roky později společnost otevřela na Pařížské ulici v Praze franšízový obchod Alfred Dunhill – první butik této tradiční londýnské značky ve střední Evropě. V roce 2006 získala ocenění Žena roku, v roce 2012 se zařadila mezi 50 nejvlivnějších českých žen časopisu Forbes.

 

 
Nikol Kouklová
Pondělí, 11 Listopad 2013 14:46

Vystudovala humanitní gymnázium a Pražskou konzervatoř, kde nastoupila do ročníku F.Laurina a J.Tesařové. V roce 2013 absolvovala DAMU pod vedením E. Salzmannové.

Momentálně účinkuje na několika pražských scénách, především v Divadle Bez zábradlí, Městských divadlech pražských, Prague Shakespear Company a Národním divadle.

Z filmových zkušeností jmenujme např. „Normal“, „Holka 180“  nebo film „Lovci a oběti“.  Ze zahraničních produkcí to jsou např.  „Die Rebellin“, „Royal Affair“, „1854“ nebo „Legends“. Vidět jste ji mohli také v českých seriálech „Ordinace v růžové zahradě“, „Cesty domů“, „Na Vodě“, „Svatby v Benátkách“, „Polda“, „VIP vraždy“ nebo „Ohnivé kuře“. Má zkušenosti také s moderací nebo dabingem.

Ve svém volnu se věnuje psaní lifestylového blogu Femme Armeria. Jejím vekým koníčkem je móda. Podílela se na kostýmech pro nejrůznější spoty, reklamy i filmy a dělá také personální styling.

Pro Nadační fond Slunce pro všechny pomáhá získávat finanční prostředky. Realizovala například dva kalendáře (v letech 2015 a 2019). V Divadle Bez zábradlí v roce 2017 pořádala „Soirée pro Slunce“ anebo pomáhá s přípravou tradičních „Vánočních tržíčků“. Je také organizátorkou pouliční akce s názvem „Busking pro Slunce“, jímž podporuje nejenom naší nadaci, ale také pouliční umění.

 
Lucie Silkenová
Úterý, 12 Listopad 2013 07:17

Lucie se stala oficiálně patronkou Nadačního fondu Slunce pro všechny 23. dubna 2013. Vystupuje dlouhodobě na našich Benefičních koncertech v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a v Národním domě na Smíchově.

Narodila se v Praze. Byla členkou Kühnova dětského sboru, absolvovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením a po sedmileté spolupráci se sólistou opery Národního divadla v Praze Ivanem Kusnjerem promovala na Akademii múzických umění v Praze. Své pěvecké umění dále rozvíjela na mistrovských kurzech v Anglii, Španělsku, Německu a Rakousku. Lucie získala několik významných ocenění na mezinárodních pěveckých soutěžích. Mezi ty nejdůležitější řadí 1. cenu na mezinárodní soutěži ve Francii „Concours International d’Encouragement Musical, Lyon 2008“ (Rotary Club) a 2. cenu v kategorii opera v „Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka, Karlovy Vary 2009“.

 

 
Josef Štágr
Pondělí, 11 Listopad 2013 14:56

Patří mezi dlouholeté přátele Nadačního fondu Slunce pro všechny. Svými vystoupeními na akcích a návštěvami zařízení Slunce pravidelně podporuje nadační fond. Dokonce nám přijel zazpívat i na ozdravný pobyt do Chorvatska.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Účinkoval v Hudebním divadle Karlín v muzikálu West Side Story (1970 - 71). Od roku 1975 vystupoval jako zpěvák a hudebník v programech celé řady interpretů naší pop music. Od roku 1994 se objevuje jako představitel hlavních rolích ve slavných světových muzikálech uváděných v Praze, např. Jesus Christ Superstar či Les Miserables "Bídníci". Ve svém koncertním programu představuje skladby nejen z těchto, ale i z dalších českých a světových muzikálů, doplněné dle potřeby o další skladby z českého i světového repertoáru.

 
Dáša Zázvůrková
Pondělí, 11 Listopad 2013 14:46

Dagmar Zázvůrková se narodila v Benešově v roce 1981, absolvovala pedagogické lyceum s hudebním zaměřením v Berouně. Navštěvovala soukromé hodiny zpěvu u Prof. Jaroslava Horáčka. Nyní u pana Kadlece a dále navštěvuje literárně – dramatický obor u paní Dany Hlaváčové. Je absolventkou HAMU obor nonverbální a komediální divadlo a Italianistiky na FFUK.

Od roku 2003 působí jako externí členka v Divadle Semafor, hraje a zpívá v představeních - Život je náhoda v obnošený vestě, I ty zpíváš si ty hity a další. Účinkovala v muzikálu Bídníci, v představeních pánů Karla Šípa a Josefa Náhlovského (Sanatorium, blázinec...) nebo v jazzové opeře Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Dobře placená procházka, inscenované v Národním divadle.

Nový klip Dáši Zázvůrkové

Face Hunters se produkčně podílelo na novém video klipu k písni Don Klam. Režijně a umělecky se klipu ujal režisér, herec a tvůrce Alex Vladimír Pieter, oceněný na celosvětových soutěžích. Text Aleš Misař, hudba Martin Blažek, makeup Markéta Šilarová a hvězda Národního divadla Michal Štípa.

Video naleznete ZDE.